top of page

DOoKOŁA

spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku od 1,5 do 3 lat

 

premiera: 14.01.2017, Poznań

Pomysł: Hanna Bylka-Kanecka

Choreografia: Kolektyw Holobiont/Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka

Kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Natalia Oniśk 
Opieka artystyczna : Dalija Aćin Thelander 
Muzyka: Patryk Lichota 
Światło: Joanna Leśnierowska, Łukasz Kędzierski 
Kostiumy: Aneta Chudzicka Szycie na Miarę 
Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk 
Koprodukcja: Malta Festival Poznań 
Partner: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka w Poznaniu 
 
zdjęcia © Jakub Wittchen

DOoKOŁA jest spektaklem proponującym choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji.

Spektakl powstał z wdzięczności wobec dzieci za ich wrodzoną mądrość. To właśnie one, swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy i stają się w DOoKOŁA przewodnikami po świecie sztuki. Artystki pragną podczas trwania spektaklu obudzić swoistą jakość relacji rodzic - dziecko poprzez skomunikowanie opiekunów z ich własną, wewnętrzną, dziecięcą częścią. Instalacja stwarza dorosłym uczestnikom okazję do rozwijania własnej ekspresji, wyrażania czułości oraz pogłębiania otwartości na świat i drugiego człowieka. Taki rodzaj aktywności ma szansę przełożyć się bezpośrednio na relację z dzieckiem, którego główny przewodnik po życiu staje się bardziej uważny, czuły, responsywny, pewniejszy siebie i czujący własne potrzeby, a co za tym idzie - „mieszczący” potrzeby dziecka.

Podziękowania dla wszystkich osób, które hojnie dzieliły się bardzo cennymi informacjami zwrotnymi i towarzyszyły nam w procesie powstawania spektaklu – w szczególności dla rodziców uczestniczących w próbach otwartych oraz dla Alicji Bielawskiej

bottom of page