top of page

Rocznik 1982. tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka. Od ponad dekady

prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 - 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem Mufmi Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo I knowThing na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Jako freelancer współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier (There Might Be Others), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim (Bataille i świt nowych dni), Wojtkiem Grudzińskim (Rodos), Anną Piotrowską (R.O.Z.G.R.Y.W.K.A.), Iloną Trybułą (Piękno jak powietrze) czy Yoshiko Chumą (Dead end - Ponderosa). 

W swoich pracach bada granice między prostotą i naiwnością; prezentacją i facylitacją oraz znajdowaniem schematów i łamaniem ich. Aspekt wizualny oraz swoiste poczucie humoru są charakterystyczne dla jej prac. Na co dzień nieustannie szuka okazji do improwizacji. Jej ciało reaguje bardzo dobrze, kiedy może robić to, co lubi.

 

 

fot. Helena Ganjalyan (10)

fot. Helena Ganjalyan (10)

fot. Helena Ganjalyan (1)

fot. Helena Ganjalyan (1)

fot. Helena Ganjalyan (4)

fot. Helena Ganjalyan (4)

fot. D. Więcek

fot. D. Więcek

fot. D. Więcek

fot. D. Więcek

fot. D. Więcek

fot. D. Więcek

bottom of page